jag har hört att många tycker att lchf är så himla dyrt. men då ska man tänka ut vad man annars läger pengar på som tex läsk,juice, glass, kakor, godis och mm. så om man tar detta och räknar i pengar så blir det ju en hel del. för man brukar ju typ dricka minst 3 liter av läsk och juice. sen så köper man ca 3 hg godis. och vad blir det om man räknar ut ca 45 kr. sen räknar jag inte med glassen och snacka man kan äta under en helg. så då är inte det här dyrt man läger bara pengarna på lite nyttigare saker istället.
Så mycket större
-
Bianca blev 18 månader härom veckan och det fick mig att börja fundera! I
mina ögon är hon fortfarande liten! Men när Isabelle var 18 mån var jag
höggravid...
12 år sedan
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar